do planowania jeden krok

O czym pamiętać planując swój ślub?

Mawiają, że detale są ważne i to prawda, 

dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Was listę rzeczy do zapamiętania przed ślubem, a o których najczęściej zapominają Pary Młode.

O czym pamiętać przed ślubem


1. Bielizna ślubna.

Bez niej ani rusz. Nawet najpiękniejsza suknia ślubna, będzie leżała źle, jeśli nie zatroszczysz się o odpowiednio dobraną bieliznę, szczególnie stanik.

Nawet jeszcze przed zdjęciem  miary na kreację ślubną, warto udać się do brafitterki i dobrać odpowiednią bieliznę. Będzie to ogromnym ułatwieniem dla osoby, która będzie szyła lub dopasowywała dla Ciebie kreację.

O odpowiednio skrojone figi zaś, muszą zatroszczyć się szczególnie te Panie, które wybrały obcisłe kreacje ślubne typu ryba, lub nieco luźniejsze, ale nadal skrojone blisko ciała

2. Personalizowane akcenty na ślubie.

Dodają charakteru ceremonii i są bardzo miłym akcentem dla zaproszonych gości. Świadczą o tym, że Para Młoda wszystko dokładnie przemyślała, a planując swoją uroczystość, wzięła pod uwagę nie tylko własne potrzeby, ale pochyliła się nad swoimi gośćmi i dołożyła wszelkich starań, by było sympatycznie.

Czy będą to karteczki z podziękowaniami ułożonymi na talerzykach, mini podarunki dla gości, personalizowane zawieszki na alkohol, ślicznie winietki, zdecydujesz sama.

jak zorganizować ślub i wesele

3. Ubranie na tuż-przed-ślubem.

Jeśli zatrudniliście fotografa, który będzie wykonywał ślubny reportaż, należy się spodziewać, że wśród wielu ślubnych fotografii, znajdą się również te, z przygotowań do ślubu. Warto więc „uzbroić” się w coś wygodnego, ale jednocześnie ładnego i najlepiej nawiązującego do tematu czy motywu przewodniego ślubu. Bardzo modne są ślubne szlafroczki z napisami, a fotografie na których Panna Młoda i Jej druhny mają podobne szlafroki podczas przygotowań, są tak samo piękne, jak te ślubne.

4. Prezenty dla rodziców.

To mocno zakorzeniona tradycja ślubna, dlatego warto się nad nią pochylić i zastanowić, jakim drobiazgiem obdarujemy w podziękowaniu rodzicom. Podziękowania te powinny być raczej symboliczne, fajnie, jakby nawiązywały do rodzinnych korzeni i tradycji. Dobrze jest pamiętać również o swoich rodzicach chrzestnych oraz dziadkach.

Planowanie ślubu i wesela

5. Koszyczek ratunkowy.

Łatwo o nim zapomnieć, zwłaszcza, gdy organizacją ślubu zajmuje się sama Panna Młoda (bo każdy wedding planner raczej pamięta o koszyczku, wiedząc ile razy ten ratuje w kryzysowej sytuacji).

Co powinno się znaleźć w koszyczku ratunkowym?

Igła z nitką (nitka biała i ciemna), plastry z opatrunkiem, tabletki przeciwbólowe, środki higieniczne (tampony, wkładki, podpaski), chusteczki higieniczne, chusteczki matujące, zapasowe wsuwki i kokówki, miętówki, mokre chusteczki.

Pamiętaj, że warto, aby w każdej łazience stał koszyczek ratunkowy również dla Twoich gości, z całą pewnością będą oni wdzięczni w awaryjnej sytuacji za to, że o tym pomyślałaś.

6. Buty na zmianę.

Choć kupując ślubne pantofle, z całą pewnością sprawdziłaś, czy są wygodne, to noszenie ich przez kilka godzin może sprawić, że zaczniesz czuć zmęczenie i ból. Dobrze jest w takiej sytuacji dać stopom odpocząć i wsunąć na nie choć na chwilkę wygodne baleriny czy tenisówki.

7. Wódka na „bramę” i cukierki dla dzieci.

Choc często jest to obowiązek drużby i druhny, to warto przed ślubem sprawdzić, czy oby na pewno jesteście przygotowani, na to, by Pan Młody miał czym wykupić Pannę Młodą 😉 Inaczej ze ślubu nici. W wielu regionach Polski żywa jest również tradycja częstowania dzieci, które wyszły z domów, by zobaczyć Parę Młodą przed wejściem na salę weselną, cukierkami, warto więc mieć pod ręką koszyczek z łakociami na taką okoliczność.

8. Pudełko na koperty i kartki z życzeniami.

Oczywiście, zawsze można zagospodarować jakąś torebkę prezentową i w nią wkładać koperty i kartki z życzeniami, jednak dedykowane pudełeczko będzie zdecydowanie wyglądało lepiej.

jak zorganizować ślub i wesele

9. Skrzynka na cięte kwiaty.

Niewiele jest par, którym przyjdzie do głowy, że taka skrzynka się przyda. A przecież kwiaty od gości, trzeba będzie jakoś przetransportować do miejsca docelowego. Dlatego warto mieć plastikowe skrzynki, takie jak na owoce, by móc w nich poukładać kwiaty, nie niszcząc tapicerki w aucie.

10. Coś zamiast welonu.

Jeśli planujecie tradycyjne oczepiny, z rzucaniem welonu, a welon był jedyną ozdobą wpiętą we włosy, warto zabrać ze sobą coś na podmiankę (ozdobny grzebyk, spinkę, gałązkę czy nawet przypinkę z żywych kwiatów), aby fryzura ślubna po oczepinach, również wyglądała elegancko i wykwintnie.

Czy poradnik był pomocny?

Więcej informacji na temat planowania swojego ślubu i wesela znajdziecie w pozostałych artykułach opatrzonych etykietką „do planowania jeden krok”.

*****************************************

******************************************

Możesz również polubić…