Co z noclegami dla gości weselnych

Do planowania jeden krok - porady wedding plannera, czyli jak krok po kroku zorganizować piękny ślub i wesele.

Część 8. CO Z NOCLEGAMI DLA GOŚCI?

Dzisiaj poświęcimy chwilkę  tym gościom, którzy na Wasze wesele przybędą z daleka i nie będą mieli możliwości powrotu do domu. Im należałoby zapewnić nocleg. Ten punkt na liście rzeczy do zrobienia przed ślubem jest szczególnie ważny, jeśli planujecie dwudniowe wesele. W takim przypadku należy już na samym początku zgromadzić informacje, ilu gości potrzebować będzie noclegu. 
Prawdopodobnie Ci, którzy mieszkają niedaleko sali weselnej, będą woleli spędzić noc we własnym domu, niż w hotelu, ale o nocleg pozostałych trzeba się zatroszczyć? 

Zwykle rozważane są trzy opcje:

1. RODZINA - jeśli wesele odbywa się w rodzinnej miejscowości Panny Młodej/ Pana Młodego i to właśnie tam mieszka znaczna część rodziny, można ulokować innych gości w domach "rodzinnych". Dalsi krewni zapewne będą czuli się bardziej komfortowo w gronie rodziny (np. w domu rodziców Młodej, czy dziadków). Należy jednak wziąć pod uwagę, ilu gości zamierzamy umieścić w jednym domu, tak, by w miarę możliwości uniknąć "ścisku".

2. MIEJSCE WESELA - bardzo często domy weselne, prócz sali, oferują również miejsca noclegowe. Plusem jest oczywiście stały dostęp do pokoi, co ważne w przypadku dzieci, czy osób starszych. Dobrze, jeśli wszystko zorganizowane jest tak, by część wypoczynkowa była odpowiednio oddalona od sali weselnej (co z kolei zapewnia ciszę i spokój tym, którzy chcą odpocząć).

3. HOTEL - jeśli decydujemy się na umieszczenie gości w hotelu, powinien być on maksymalnie oddalony o pół kilometra od miejsca wesela (jeśli dalej, wypada już zapewnić gościom transport, np. autokar, czy bus). Nie należy również zapominać, by pokoje zachowały określony standard, celem odpowiedniego wypoczynku naszych gości.O tym, jak wybrać datę i miejsce ślubu i wesele, przeczytacie w 1 części poradnika,  >>TUTAJ<<;

O tym, jakie są obowiązki drużbów w 2 części poradnika >>TUTAJ<<;
O tym, jak ustalić ślubne menu przeczytacie w 3 części poradnika >>TUTAJ<<;
O tym, jak wybrać suknię ślubną i garnitur przeczytacie w 4 części poradnika >>TUTAJ<<;
O tym, jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela, przeczytacie w 5 części poradnika >>TUTAJ<<;
O tym, jak podziękować gościom weselnym przeczytacie w 6 części poradnika, >>TUTAJ<<;
O tym, jak usadzić gości weselnych dowiesz się z 7 części poradnika >>TUTAJ<<;

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące organizacji Waszego ślubu i wesela - napiszcie do nas!
A może wolicie rozmowę na żywo? Żaden kłopot! :) 

W celu przedślubnej pogawędki przy przysłowiowej kawie, zapraszamy Was do naszego butiku ślubnego Perfect Day by PiLLow Design, zlokalizowanego przy Ul. Narutowicza 51, w Lublinie.

Oprócz zobaczenia na własne oczy naszej oryginalnej biżuterii ślubnej i wszelakich ozdób do włosów, można po prostu przyjść i pogadać o ślubno-weselnych przygotowaniach ;)


************************************************************************************


TOP