do planowania jeden krok

Co z noclegami dla gości weselnych

Do planowania jeden krok – porady wedding plannera, czyli jak krok po kroku zorganizować piękny ślub i wesele.

Część 8. CO Z NOCLEGAMI DLA GOŚCI?

Dzisiaj poświęcimy chwilkę  tym gościom, którzy na Wasze wesele przybędą z daleka i nie będą mieli możliwości powrotu do domu. Im należałoby zapewnić nocleg. Ten punkt na liście rzeczy do zrobienia przed ślubem jest szczególnie ważny, jeśli planujecie dwudniowe wesele. W takim przypadku należy już na samym początku zgromadzić informacje, ilu gości potrzebować będzie noclegu. 

Prawdopodobnie Ci, którzy mieszkają niedaleko sali weselnej, będą woleli spędzić noc we własnym domu, niż w hotelu, ale o nocleg pozostałych trzeba się zatroszczyć? 

Zwykle rozważane są trzy opcje:

1. RODZINA – jeśli wesele odbywa się w rodzinnej miejscowości Panny Młodej/ Pana Młodego i to właśnie tam mieszka znaczna część rodziny, można ulokować innych gości w domach „rodzinnych”. Dalsi krewni zapewne będą czuli się bardziej komfortowo w gronie rodziny (np. w domu rodziców Młodej, czy dziadków). Należy jednak wziąć pod uwagę, ilu gości zamierzamy umieścić w jednym domu, tak, by w miarę możliwości uniknąć „ścisku”.

2. MIEJSCE WESELA – bardzo często domy weselne, prócz sali, oferują również miejsca noclegowe. Plusem jest oczywiście stały dostęp do pokoi, co ważne w przypadku dzieci, czy osób starszych. Dobrze, jeśli wszystko zorganizowane jest tak, by część wypoczynkowa była odpowiednio oddalona od sali weselnej (co z kolei zapewnia ciszę i spokój tym, którzy chcą odpocząć).

3. HOTEL – jeśli decydujemy się na umieszczenie gości w hotelu, powinien być on maksymalnie oddalony o pół kilometra od miejsca wesela (jeśli dalej, wypada już zapewnić gościom transport, np. autokar, czy bus). Nie należy również zapominać, by pokoje zachowały określony standard, celem odpowiedniego wypoczynku naszych gości.


O tym, jak wybrać datę i miejsce ślubu i wesele, przeczytacie w 1 części poradnika,  >>TUTAJ<<;

O tym, jakie są obowiązki drużbów w 2 części poradnika >>TUTAJ<<;

O tym, jak ustalić ślubne menu przeczytacie w 3 części poradnika >>TUTAJ<<;

O tym, jak wybrać suknię ślubną i garnitur przeczytacie w 4 części poradnika >>TUTAJ<<;

O tym, jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela, przeczytacie w 5 części poradnika >>TUTAJ<<;

O tym, jak podziękować gościom weselnym przeczytacie w 6 części poradnika, >>TUTAJ<<;

O tym, jak usadzić gości weselnych dowiesz się z 7 części poradnika >>TUTAJ<<;

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące organizacji Waszego ślubu i wesela – napiszcie do nas!

A może wolicie rozmowę na żywo? Żaden kłopot! 🙂 

W celu przedślubnej pogawędki przy przysłowiowej kawie, zapraszamy Was do naszego butiku ślubnego Perfect Day by PiLLow Design, zlokalizowanego przy Ul. Narutowicza 51, w Lublinie.

Oprócz zobaczenia na własne oczy naszej oryginalnej biżuterii ślubnej i wszelakich ozdób do włosów, można po prostu przyjść i pogadać o ślubno-weselnych przygotowaniach 😉

******************************************


******************************************

Możesz również polubić…