do planowania jeden krok

Jak szukać inspiracji ślubnych, by nie zwariować?

Poszukiwanie inspiracji ślubnych, może być prawdziwym horrorem.

Przekopywanie się przez stosy ślubnych inspiracji w internecie, może przytłoczyć Pannę Młodą,

dlatego dzisiaj przychodzimy Wam z pomocą i z konkretnymi wskazówkami, które pomogą Wam zapanować nad przedślubnym, informacyjnym chaosem.

Jak znaleźć inspiracje ślubne
Jak znaleźć inspiracje ślubne.

Internet, jak pewnie już się zorientowałyście, może być bardzo przydatnym źródłem inspiracji ślubnych. Jednak informacji na temat ślubów w wirtualnej sieci jest tak dużo, że mogą one przytłaczać. 

Jeśli dodamy do tego jeszcze mnóstwo osób, które w tym czasie, w dobrej wierze służą Parze Młodej radą (każdy oczywiście inną), możemy w efekcie otrzymać prawdziwą, przedślubną, organizacyjną katastrofę.

Co w takim razie zrobić, by nie popaść w totalną, inspiracyjną anarchię?

Trzeba sięgnąć do internetu w sposób zorganizowany (tak, da się to zrobić) i skorzystać z dobrodziejstwa portalu Pinterest!

JAK KORZYSTAĆ Z PINTERESTA W POSZUKIWANIU INSPIRACJI KROK-PO-KROKU:

1. Stwórz swoją ogólną tablicę ślubną i nazwij ją np. „NASZ ŚLUB – INSPIRACJE”.

2. Zacznij od przypinania do tej tablicy wszystkich pinów ślubnych, które Ci się podobają.

3. Gdy już mniej więcej skrystalizuje Ci się pojęcie, jak miałby wyglądać Wasz ślub, jaki styl i elementy podobają Ci się najbardziej, wybierz 10-20 najładniejszych, spójnych stylistycznie pinów ze zdjęciami i pozostaw je na swojej tablicy. Resztę pinów usuń.

Inspiracje ślubne.
Inspiracje ślubne.

4. Stwórz swoje szczegółowe tablice ślubne, np. FRYZURY ŚLUBNE, SUKNIE ŚLUBNE, ZAPROSZENIA, BIŻUTERIA ŚLUBNA, BUKIETY, DEKORACJE, MAKIJAŻ i konkretne inspiracje przypinaj do konkretnych tablic tematycznych. Te tablice przydadzą Ci się szczególnie przy rozmowach z usługodawcami ślubnymi. Pamiętaj, że taka fotograficzna wizualizacja, jest zawsze bardziej pomocna, niż opisywanie poszczególnych elementów i nadzieja, że dany usługodawca dobrze zrozumiał, o co ci chodzi. 

5. Dla Pana Młodego stwórz oddzielne, tematyczne tablice ślubne.

6. Stwórz tyle szczegółowych tablic tematycznych, ile potrzebujesz. Na tym etapie trzymaj się już spójnego tematu, myśli, motywu, palety barw, czy stylu, wybranego wcześniej na podstawie  swojej ogólnej tablicy ślubnej.

Fryzura ślubna inspiracje.
Fryzura ślubna inspiracje.

7. Pamiętaj, że Pinterest jest międzynarodowym serwisem. Można się w nim posługiwać hasłami po polsku, jednak z całą pewnością pomocne będą również popularne tagi w języku angielskim, np.

Do tablicy ogólnej: wedding theme, wedding inspo, wedding inspirations, wedding ideas

Do tablic szczegółowych: wedding hairstyle ideas, bridal jewellery ideas, wedding dress inspirations, boho wedding hairstyle… itd

8. Do swoich tablic stworzonych na Pintereście, możesz przypinać fotografie również spoza tego serwisu. Większość stron internetowych ma wgraną wtyczkę, która pozwala na bezpośrednie przypięcie danej fotografii do tablicy na Pintereście. Wystarczy, że najedziesz kursorem na fotografię, która Ci się podoba, a w lewym, górnym rogu pojawi się ikonka Pinteresta. Po kliknięciu w tę ikonkę, będziesz mogła przypiąć fotografię do swojej tablicy. Takie przypinanie zdjęć na bieżąco , zamiast zapisywanie adresów stron internetowych, pozwoli Ci na trzymanie wszystkich inspirujących propozycji ślubnych w jednym miejscu i szybki do nich dostęp. 

9. Korzystaj często ze swoich tablic w kontaktach z usługodawcami. W razie potrzeby możesz tworzyć kolejne, „sekretne” tablice, do których dostęp będą mieli wyłącznie konkretni usługodawcy.

10. Nie zapomnij o tablicy DIY! Wiele par planuje własnoręczne wykonanie różnych dekoracji ślubnych, warto więc instruktaże do danych dekoracji trzymać również na jednej tablicy na Pintereście. Nawet jeśli nie planujesz niczego wykonywać samodzielnie, taki przepis DIY może się okazać przydatny dla danego usługodawcy, z którym zdecydowałaś się podjąć współpracę.

Przydatne tagi do tablicy DIY: bridal DIY, bridal decoration DIY, wedding DIY, bridal DIY inspo, wedding decorations DIY

ślubne DIY inspiracje

Na koniec, jeszcze kilka praktycznych wskazówek:

-jeśli już raz podjęłaś decyzję o danym stylu, trzymaj się go i raczej nie szukaj inspiracji w innych stylach – to Cię tylko przytłoczy i może doprowadzić do niezłego kryzysu decyzyjnego.

-pamiętaj, że wiele fotografii na Pintereście, jest stylizowanych lub podrasowanych w programie graficznym, szczególnie jeśli chodzi o inspiracje fryzur ślubnych i makijażu. Dlatego traktuj te tablice, jako wskazówkę, ale miej na uwadze to, że efekt identyczny, jak na fotografii, może być trudny lub nawet niemożliwy do osiągnięcia. Zawsze pytaj danego usługodawcy, jakie są jego możliwości, aby uniknąć rozczarowania.

Po biżuterię zapraszamy do nas :)śmiało, wysyłajcie nam swoje tablice z inspiracjami i dowiedzcie się, co możemy dla Was zaprojektować!

Możecie oczywiście zamówić również dodatki z naszych stałych ekspozycji online, na naszej stronie internetowej www.pillow-design.pl, ale również zakupić je stacjonarnie w naszym butiku ślubnym w Lublinie przy Ul. Narutowicza 51.

Za piękną sesję zdjęciową z tego posta, dziękujemy oczywiście zespołowi ABC Ślubu:

Pomysł, produkcja i realizacja sesji zdjęciowej: Redakcja abcslubu.pl

Zdjęcia: Namysław Tomaka / www.namyslawtomaka.pl

Miejsce na ślub i wesele: Willa Poprad / www.willapoprad.pl

Suknie ślubne: Salon Promariage, Kielce / www.promariage.pl

Mucha: Marthu / www.marthu.com

Buty ślubne: Conhpol elite / www.conhpolelite.pl

Biżuteria: Jubiler Sezam / www.jubilersezam.pl

Ozdoba ślubna do włosów: PiLLow Design / www.pillowdesign.pl 

Bukiety ślubne: Kinga Ogorzelec, Floral Projekt / www.facebook.com/KingaOgorzelec.FloralProjekt

Fryzura ślubna: Anya Ganea, Messy Head Hospital / www.themessyheadhospital.com

Makijaż ślubny: Luiza Borkowska make-up & hair / www.facebook.com/LuizaBorkowskaMakeupArtist

Modelka: Judyta Woźniak

Model: Aleks Wilk

Ekskluzywny Butik Ślubny

Biżuteria ślubna i akcesoria ślubne do włosów

Ul. Narutowicza 51

LUBLIN

*****************************************

******************************************

Możesz również polubić…