do planowania jeden krok

Jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela?

Do planowania jeden krok – porady wedding plannera, czyli jak krok po kroku zorganizować piękny ślub i wesele.

Część 5. JAK WYBRAĆ MOTYW PRZEWODNI ŚLUBU I WESELA?

Motyw przewodni ślubu i wesela, to sposób na to, by wyróżnić się spośród innych ślubów i zapisać się głęboko w pamięci zaproszonych gości.

Jest to również idealny sposób na to, by podkreślić wyjątkowy styl imprezy lub nadać jej niecodziennego, nawiązującego do ważnych wydarzeń lub miejsc, charakteru.

Oprócz klasycznego podziału na style i motywy weselne, czyli glamour, boho chic, rustykalny, klasyczny, folkowy, motywem przewodnim może być tak naprawdę wszystko; miejsce, kolor, element wystroju, czas, zawód, pasje…

Jeśli Młodzi są fanami np danego gatunku literackiego, czy konkretnej książki, mają ulubionego bohatera, a nawet bajkę z dzieciństwa…mogą wystrojem nawiązać do tych elementów. 

Być może kochają ten sam kraj lub region (góry/morze), wesele w stylu góralskim, marynarskim, a może greckim? Dlaczego nie 😉 A może Para Młoda upodobała sobie konkretną epokę? 

Generalnie dla chcącego, nic trudnego 🙂

Na co zwrócić uwagę, decydując się na motyw przewodni?

🌺  Po pierwsze, na miejsce. Bardzo ważne jest, aby się zgrywało z całością i stylistycznie wpisywało w ogólne założenia. Oczywiście, bierzemy pod uwagę to, że każde wnętrze można odpowiednio przystroić, jednak raczej nie urządzimy wesela w stylu królewskim, w strażackiej remizie 😀 niby można, ale ewidentnie coś nie będzie grało. Warto więc zadbać, by miejsce jak najlepiej odzwierciedlało klimat zaplanowanej uroczystości.

🌺 Po drugie, na stroje. Oczywiście nie przebranie dla każdego z gości a o stroje Pary Młodej i świadków 🙂 wystarczy, że młodzi i świadkowie będą mieli odpowiadające całości elementy, np. nakrycie głowy, biżuterię, tematyczne dodatki…

🌺Dekoracje. To element, któremu warto poświęcić swoją uwagę, bo to właśnie wystrój kościoła/miejsca ślubu, oraz sali weselnej i stołów, scali nam poszczególne elementy ślubu i wesela w harmonijny, spójny obraz. Pamiętajcie, że dekoracje wcale nie muszą być ogromne i wcale nie trzeba na nie wydawać fortuny… równie dobrze tematyczne mogą być serwetki na stołach, winietki, czy kwiaty.

🌺 Tort. To kolejny pomysł na to, by ciekawie nawiązać do motywu przewodniego. Zapytaj cukiernię o możliwości personalizacji tortu i zapytaj, jaki mają pomysł na klimatyczne jego wykonanie tak, by wpasował się w całość.

🌺 Zdjęcia ślubne. Tutaj również jak najbardziej macie pole do popisu 🙂 Wszelkiego rodzaju gadżety, pojazdy, dodatki na pewno oddadzą nastrój i charakterystyczny klimat imprezy 🙂

🌺 Biżuteria ślubna i dodatki. W tym temacie jesteśmy specjalistami i wiemy z całą pewnością, że motywy i kolory przewodnie ślubu i wesela, warto w sposób subtelny i delikatny, przemycić do biżuterii ślubnej.

Na koniec, jeszcze bardzo ważna wskazówka.

Decydując się na motyw przewodni ślubu i wesele, trzeba pamiętać o dwóch zasadach. Mianowicie  należy dostrzec granicę pomiędzy dobrym gustem i kreatywnymi pomysłami, a przysłowiowym „kiczem” oraz nie zapominać, iż motyw przewodni powinien stanowić jedynie tło i w żadnym razie nie może przyćmić uroczystości 😉


O tym, jak wybrać datę i miejsce ślubu i wesele, przeczytacie w 1 części poradnika,  >>TUTAJ<<.

O tym, jakie są obowiązki drużbów w 2 części poradnika >>TUTAJ<<;.

O tym, jak ustalić ślubne menu przeczytacie w 3 części poradnika >>TUTAJ<<;

O tym, jak wybrać suknię ślubną i garnitur przeczytacie w 3 części poradnika >>TUTAJ<<

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące organizacji Waszego ślubu i wesela – napiszcie do nas!

A może wolicie rozmowę na żywo? Żaden kłopot! 🙂 

W celu przedślubnej pogawędki przy przysłowiowej kawie, zapraszamy Was do naszego butiku ślubnego Perfect Day by PiLLow Design, zlokalizowanego przy Ul. Narutowicza 51, w Lublinie.

Oprócz zobaczenia na własne oczy naszej oryginalnej biżuterii ślubnej i wszelakich ozdób do włosów, można po prostu przyjść i pogadać o ślubno-weselnych przygotowaniach 😉

******************************************


******************************************

Możesz również polubić…