do planowania jeden krok

Jak podziękować gościom weselnym?

Do planowania jeden krok – porady wedding plannera, czyli jak krok po kroku zorganizować piękny ślub i wesele.

Część 6. JAK PODZIĘKOWAĆ GOŚCIOM WESELNYM ZA PRZYBYCIE?

„Daję Ci kamień z napisem LOVE” 💝

Wszyscy znamy tradycyjnego „rozchodniaczka”, na zakończenie wesela, powszechne i bardzo popularne jest również żegnanie gości porcjami weselnego ciasta. 

Jest jednak wiele innych sposobów na weselny drobiazg, który goście mogą zabrać ze sobą do domu.

Oto nasza lista 10 pomysłów na weselne podziękowania:

💝 Słodycze, czyli kilka cukierków w ozdobnym opakowaniu. Bardzo popularne są słodycze zawijane w personalizowane papierki, można zamówić cukierki np. z datą ślubu i imionami nowożeńców. 

💝 Lokalne wyroby, zwykle alkoholowe. Może być to malutka buteleczka domowej roboty nalewki,  oklejona personalizowaną etykietką, słoiczek miodu, słoiczek dżemu,czy nawet góralski oscypek.

💝 Mydełko, świeczka, ceramiczny aniołek, w ozdobnych pudełeczkach lub w woreczkach z organzy, z podziękowaniem za przybycie

💝 Zestaw na kaca –  aspirynkę, batonik i napój – zabawny pomysł, który sprawdzi się szczególnie na weselu, na którym większość gości jest młodych.

💝Jeśli wesele jest wielokulturowe, ciekawym pomysłem jest stworzenie mini książeczki z dwoma lub trzema przepisami na zagraniczne dania.

💝 Maleńka doniczka z zasianą roślinką (fasolą, kawą, kwitnącym kwiatuszkiem), która zabrana do domu i podlana, zacznie rosnąć.

💝 Maleńka doniczka z sukulentem. Sukulenty są dość wytrzymałymi roślinami, można więc ze spokojnym sumieniem owinąć małe nasadzenia sukulentów w ozdobną organzę i przewiązać wstążeczką.

💝 Niecodzienne winietki. Pomysł dla osób z nieco większym budżetem na wesele. Przepięknie, ręcznie kaligrafowane winietki w formie np. zakładek do książki lub kaligrafowane plastry agatu, z całą pewnością będą stanowiły niezapomnianą pamiątkę ze ślubu. 

💝 Liścik w butelce. Niewielkie, kilkucentymetrowe buteleczki zamykane korkiem, można za grosze zakupić np. na allegro. wystarczy wypisać maleńki liścik z podziękowaniami, zwinąć go w rulonik i wsunąć do buteleczki i już mamy gotowy oryginalny gadżet dla gości.

💝 Ślubne magnesy. Możecie je zamówić w sklepach online, wybrać pasujący do Waszego motyw i okrasić pięknym cytatem oraz datą ślubu i Waszymi imionami.

Lista oczywiście nie jest zamknięta, ponieważ tworzyć można bez końca, wedle własnej wyobraźni, pamiętając, iż drobny upominek zawsze przynosi uśmiech i wiele radości.

Praktyczna wskazówka:

Zajrzyjcie na Pinterest! To medium aż opływa w setki kreatywnych pomysłów na prezenty dla gości weselnych. Przeszukajcie tę wyszukiwarkę przy użyciu tagów:

prezenty dla gości weselnych

podziękowania dla gości weselnych

upominek dla gości weselnych

upominek dla gości weselnych DIY

prezent dla gości weselnych DIYO tym, jak wybrać datę i miejsce ślubu i wesele, przeczytacie w 1 części poradnika,  >>TUTAJ<<;

O tym, jakie są obowiązki drużbów w 2 części poradnika >>TUTAJ<<;

O tym, jak ustalić ślubne menu przeczytacie w 3 części poradnika >>TUTAJ<<;

O tym, jak wybrać suknię ślubną i garnitur przeczytacie w 4 części poradnika >>TUTAJ<<;

O tym, jak wybrać motyw przewodni ślubu i wesela, przeczytacie w 5 części poradnika >>TUTAJ<<

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące organizacji Waszego ślubu i wesela – napiszcie do nas!

A może wolicie rozmowę na żywo? Żaden kłopot! 🙂 

W celu przedślubnej pogawędki przy przysłowiowej kawie, zapraszamy Was do naszego butiku ślubnego Perfect Day by PiLLow Design, zlokalizowanego przy Ul. Narutowicza 51, w Lublinie.

Oprócz zobaczenia na własne oczy naszej oryginalnej biżuterii ślubnej i wszelakich ozdób do włosów, można po prostu przyjść i pogadać o ślubno-weselnych przygotowaniach 😉

******************************************


******************************************

Możesz również polubić…