Zbiorowatość prezentowa sowowa :) oraz hał tu du takowąż :)

JAK UCZYNIĆ SOWĘ KROK PO KROKU :)

1. Materiały: do wykonania sowy potrzebujemy włóczkę najlepiej nieco włochatą w kolorze szarym/brązowym lub innym sowatościowym :), plecionkę cienką na zawieszkę, kolorowy filc wedle upodobania (filc o grubości 1mm), znacznik (ja zrobiłam znacznik z guzika i nitki), szydełko, iglę.2. Wykonanie.

WAŻNE: oznaczenia - półsłupek = pł, oczko łańcuszka = o.

2.1. Robimy 2o. i w drugim o. robimy 6pł, następnie znacznikiem zaznaczamy początek naszej robótki (jak na zdjęciu). Dalej przerabiamy pł spiralnie, zgodnie z "przepisem" przekładając znacznik w każdym rzędzie by wiedzieć gdzie jest początek/koniec. Nie łączymy poszczególnych rzędów tylko przerabiamy dalej "na okrągło".2.2. w drugim rzędzie przerabiamy 2pł w każdym poprzednim pł - w sumie 12pł (2pł, 2pł, 2pł...)
2.3. 1pł w pierwszym pł, 2pł w kolejnym i tak na zmianę do okoła - w sumie 18pł (1pł, 2pł, 1pł...)
2.4. 1pł w pierwszy i drugi pł, 2pł w trzeci pł i tak na zmianę do okoła - w sumie 24pł (1pł, 1pł, 2pł, 1pł, 1pł, 2pł...)
2.5 Przeciągając nitkę tylko przez środkową krawędź pł (jak na zdjęciu) przerabiamy całe okrążenie po 1pł - w sumie 24pł2.6. przerabiamy kilka rzędów po 1pł w każdym okrążeniu pilnując znacznika tak by okrążenia miały równo po 24pł w sumie i tak do momentu aż stwierdzimy, ze ciało naszej sowy jest już wystarczająco wysokie. Wypychamy na "sztywno" tak by utrzymywała ona swój sowi kształt. Ja swoje sowy lubię małe i pękate, zatem zrobiłam 6 takich okrążeń. Na końcu ostatniego okrążenia robimy 1o. i odwracamy robótkę przerabiając 16pł niejako "spowrotem", po przerobieniu 16pł znowy wykonujemy 1o. i ponownie obracamy robótkę przerabiając ponownie 16pł (po 1pł w każdy poprzedni pł).2.6. Pracując teraz tylko na tych 16 pł przekładając robótkę za każdym razem na końcu rzędu dodając 1o. zaczynamy zmniejszanie.
1pł w pierwszym pł, następnie kolejne 2pł przerabiamy razem i tak na zmianę do końca rzędu, 1o. zwrot.
2.7. 1pł w pierwszym pł, kolejne 2pł przerabiamy razem i na zmianę do końca rzędu, 1o. zwrot.
2.8. 1pł w każdy poprzedni pł do końca rzędu, 1o. zwrot
2.9. po 1pł w pierwszy pł, 2 pł przerabiamy razem i tak do końca rzędu, 1o. zwrot
2.10. 1pł w pierwszy pł, 2 pł przerabiamy razem, do końca rzędu na zmianę 1o. zwrot
2.11.po 1pł w każdy poprzedni pł, 1o. zwrot
2.12. 1pł w pierwszy pł, 2 pł razem, 1pł, 1o. zwrot
2.13 2pł przerabiamy razem, zwrot
2.14 oczko ścisłe w ostatnim rzędzie, kończymy zostawiając dłuższą nitkę do zszycia.
W efekcie zmniejszania powinniśmy otrzymać coś takiego:2.15. Następnie nasz dziób przyszywamy wzdłuż krawędzi.2.16. Aby otrzymać sowie uszy zszywamy przyuszne krawędzie nadając im odpowiedni kształt.2.17. Przed zszyciem drugiego ucha z plecionki wykonujemy zawieszkę i przeciągamy ją pomiędzy uszami.2.18. Z filcu wycinamy łapki, skrzydełka, oczy, dziób. Skrzydełka obszywamy "mostkiem" nadając im pierzastości :). Przyszywamy gdzie trzeba.

VOILA
Udanej zabawy Wam wszystkim życzę :)

*sowa została zmodyfikowana, jednakże wykonana na bazie projektu zamieszczonego na momwithahook.blog.
TOP